Kdo za tím vším stojí?

J. Kryštof Jarmar a Vojtěch Hlaváček

Za Brain We Are se schovávají jména J. Kryštof Jarmar a Vojtěch Hlaváček. Studenti biologie a neurověd, spoluzakladatelé Code of Life, lektoři a také producenti mozkového podcastu o fyzickém i mentálním zdraví. Kolem mozku postavili svůj život posledních pár let. Díky vědě studují jeho fungování, poruchy, ale i potenciál, který se v něm skrývá. Díky biohackingu zase všechny poznatky, bylinky, supplementy a techniky zkouší na sobě, experimentují a sledují co a jak jim zlepšuje každodenní zkušenost s realitou. To nejcennější pak sdílí ve formě podcastů, přednášek a workshopů s dalšími mozky a světem kolem. Bude mezi nimi i ten váš?

Co je to Brain We Are?

Máme vystudovanou biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a pokračujeme studiem neurověd. Jak již název napovídá, nejvíc nás baví mozek. Mozek ale funguje v systému tenhle systém je člověk, člověk je ale součástí ještě většího systému, systému společnosti, přírody, téhle planety a celého vesmíru.

Baví nás skákat do všech těchto perspektiv a díky komplexnímu holistickému přístupu je propojovat. Tím dostáváme unikátní náhled na lidské bytosti v dnešním prostředí.

Zabýváme se tím jak v tomhle světě fungujeme, ale hlavně tím jak fungovat lépe! Víme, že to jediné co doopravdy máme, co je neustále s námi a nikdy se toho nezbavíme jé naše zkušenost s prožíváním tohohle života. Právě proto nám dává obrovský smysl se u tuhle věc starat. Proto řešíme, jaké nástrahy na nás dnešní velice rychlá a náročná společnost plná stresových situací připravuje. Pomáhá nám k tomu evoluce a nejnovější vědecké poznatky. 

Jako lidstvo toho víme opravdu hodně, co nám může zlepšit náš život, udělat ho příjemnější a radostný. Problém ale je, že zde vzniká bariéra mezi vědou a běžnou populací, která se ve vědě nepohybuje. Tam přicházíme my, překládáme jazyk vědy, tak aby byl srozumitelný pro každého.

Tohle všechno nám dává ohromný smysl a věci, které zkoumáme a které se učíme i žijeme. Proto vám můžeme přinést vykrystalizované informace, které jsou efektivní pro nás další po celém světě. 

Brain We Are je podcast, kde tohle všechno řešíme, vyzpovídali jsme spoustu vědců včetně jednoho z nejvýše postavených neurovědců, který se zabývá pamětí a psychiatrickými onemocněními v Česku Alešem Stuchlíkem.